• Medikamente

  1.Cfare eshte X medikamente ? 2.Efektet anesore te mundshme 3.Ruajtja dhe afati i perdorimit 4.Informacione shtese

 • SEMUNDJE

  Informacion i detajuar rreth nje semundjeje. Simptomat , Shkaktaret , Parandalimi , Keshilla , Diagnostikimi , Trajtimi

 • Kontrollo shëndetin Pa Pagesë

  #CHECKUP #FALAS parandalon sëmundje, shpëton jetë!

Wednesday, November 3, 2021

Kos, Banane Dhe Kanellë – Mëngjesi i Duhur Për Fuqi Gjatë Ditës

 


Ekspertët e Ushqimit kanë konfirmuar se njerëzit që hanë më shumë kos në vaktin e parë të ditës, janë më të predispozuar të humbasin në peshë.

Kosi është shumë i pasur me proteina dhe përmban pak kalori.

Idea e të ngrënit kos çdo ditë për të rënë në peshë, tingëllon pak e mërzitshme, sidomos për njerëzit që rendin pas larmisë.

Megjithatë, kosi nuk ka përse të jetë i mërzitshëm, nëse atë e shoqëroni me fruta dhe drithëra.

Këtu përfshihet tërshëra, boronicat dhe erëzat e ëmbla.

Në vazhdën e recetave të shëndetshme për një mëngjes të shijshëm por edhe të pasur në vlera, Ju rekomandojme recetën e kosit me banane dhe kanellë.

Përbërësit:

Një filxhan çaji me kos

1 lugë mjaltë,

1 banane të prerë në copa të vogla

Një majë luge kanellë

Përgatitja:

Nëse nuk jeni dashamirës të mëngjeseve të lëngshme, atëherë ju mund t’i përzieni manualisht të gjithë përbërësit në një pjatë dhe ta konsumoni atë në mëngjes.

Por të njëjtit përbërës mund t’i fusni në një mikser për një përzierje më të njëtrajtshme.

Kosi është një ushqim i shëndetshëm, por produktet e kosit me fruta që shiten nëpër tregje janë të mbushura me substanca shtesë.

Këto substanca shërbejnë për ruajtjen e jetëgjatësisë së produktit.

Për më tepër, në rastin më të mirë këto produkte janë të bërë me qumësht pluhur.

Kosi i bërë në shtëpi është i më i mirë, më i shëndetshëm dhe më i pasur në vlera, sidomos me probiotikë.

Banania është një frut shumë i mirë për një mëngjes të shëndetshëm.

Ajo rekomandohet sepse shmang nepsin e paradites që na shtyn drejt të ëmblave të panevojshme.

Ajo tretet më mirë duke u kombinuar me kosin.

Enzimat e saj luajnë një rol të shkëlqyer për përmirësimin e tretjes.

Për më tepër, banania përmban pak kalori ndaj përbën një pikënisje fantastike për mbajtjen nën kontroll të kalorive.

Share:

Friday, October 29, 2021

Te lodhur me dhimbjet e vazhdueshme? Provoni kete ne shtepi!


Në 28 ditë do të harroni dhimbjen e nyjeve ose të shtyllës kurrizore: efekte të garantuara nga testet e pavarura mjekësore

Përshëndetje,

Unë jam Prof. Landi. specialist në biologjinë molekulare. Në këtë faqe dua t'ju prezantoj arritjen më të madhe të jetës sime, për të cilën sapo jam nominuar për çmimin Nobel . Unë zhvillova një metodë me anë të së cilës çdokush mund të eliminojë dhimbjen, si dhe të trajtojë nyjet dhe shtyllën kurrizore dhe, në të njëjtën kohë, të rifitojë lëvizjen 100% në vetëm 28 ditë.

Pra, nëse doni që PA ilaçe kimike dhe joefektive:

 • Të luftoni dhimbjen e nyjeve dhe të shtyllës kurrizore - të vëreni lehtësim ndërsa aplikoni metodën;
 •  
 • të rindërtoni dhe forconi nyjet, tendinat, muskujt dhe shpinën me 87% në mënyrë që të punojnë sikurse të ishit të rinj;
 •  
 • Të shëroni 100% shëndetin fizik dhe të mos kini frikë se mos mbeteni invalid;
 •  
 • të eliminoni ngurtësinë dhe mpirjen e nyjeve dhe shpinës, të rifitoni komoditetin dhe rrjedhshmërinë e lëvizjeve;
 •  
 • Të mbroni nyjet dhe shpinën kundër konsumimit dhe ruajtjes së shëndetit fizik absolut për vite me rradhë;
 •  
 • Të eliminoni degjenerimin, inflamacionin dhe edemën - të zvogëloni dhimbjen dhe të rifitoni rehati kur lëvizni;
 •  
 • Të rigjeneroni organizmin pas thyerjeve, ndrydhjeve dhe lëndimeve;
 •  
 • Dhe falë tij, të keni 3 herë më shumë energji dhe të shijoni jetën!

Duhet ta dini që të gjitha këto mund t’i arrini pa operacione të rrezikshme, trajtime të shtrenjta, duke pritur për një kohë të pacaktuar në radhë për tek specialistët (të cilët gjithashtu heqin dorë pa qenë në gjendje të bëjnë asgjë...) dhe pa gëlltitur kimikate helmuese (të dëmshme për mëlçinë, stomakun dhe veshkat)... dhe së fundmi të kurseni mijëra lekë. Nëse doni ta bëni, duhet të lexoni atë që unë kam për t'ju thënë.

Pavarësisht se sa vjeç jeni dhe sa kohë keni që vuani nga dhimbje të nyjeve ose të shtyllës kurrizore. Është e parëndësishme nëse kockat tuaja kërcasin prej 2 ditësh ose 20 vjetësh. Edhe nëse mjeku juaj ju ka thënë që nyjet dhe shpina juaj janë shkatërruar plotësisht dhe ju keni humbur të gjitha shpresat për të jetuar normalisht... Duhet ta dini se në 28 ditë mund të rifitoni lëvizshmëri 100%. Pa dhimbje!


Shikoni pse metoda ime është një alternativë ndaj metodave joefektive për të luftuar dhimbjen e nyjeve:

 • Lehtëson dhimbjen menjëherë pas aplikimit, dhe në 28 ditë heq dhimbjen përgjithmonë ;
 •  
 • I sigurt për organizmin: formula makro-molekulare vjen në formën e një kremi 100% natyral që punon në harmoni të plotë me organizmin e njeriut. Prandaj nuk intoksikon organizmin ose shkakton varësi;
 •  
 • rindërton edhe nyjet dhe shtyllën kurrizore më të dëmtuar në mënyrë që ata të funksionojnë sikurse të ishit të rinj, pa dhimbje;
 •  
 • I lehtë për t’u aplikuar dhe çdokush mund ta ndjekë në mënyrë të pavarur trajtimin në shtëpi, në vend që të presë në dhomat e pritjes së konsultave mjekësore dhe të kërkojë ndihmë;
 •  
 • kurseni mijëra lekë. në vend që t’i harxhoni ato në ilaçe dhe terapi kimike të shtrenjta dhe joefektive.

Unë kam zhvilluar një metodë natyrale që do të rigjenerojë nyjet dhe shpinë tuaj të dëmtuar

Falë saj, ju do të harroni dhimbjen dhe frikën e paaftësisë totale... Të gjitha problemet prej vuajtjes nga nyjet ose shtylla kurrizore e dobët do t’i përkasin të kaluarës. Ju do të eliminoni plotësisht jo vetëm dhimbjen, por edhe ngurtësinë, përtypjet dhe ënjtjet. Në fund, ju do të jeni në gjendje të bëni gjithçka që deri më tani nuk keni mundur të bëni për shkak të dhimbjes.

Ju do të ngjitni shkallët, do të përkuleni dhe do të mbani nipërit tuaj në krahë pa probleme. Ju do të jeni në gjendje të kujdeseni për kopshtin tuaj lehtësisht, të bëni shëtitje, të bëni shëtitje me biçikleta dhe të kërceni! Dhe e gjithë kjo sepse unë kam arritur të zhvilloj formulën inovative për rindërtimin e nyjeve dhe rifitimin e lëvizjes së plotë të tyre. Si ia arrita?

Doja ta shpëtoja mamanë time nga paaftësia

Sipas hulumtimit të fundit, në Shqipëri, një në tre persona midis 36 dhe 95 vjeç kanë probleme të kyçeve ose shtyllës kurrizore. Këta njerëz madje as nuk e kuptojnë atë dhe mendojnë se është normale, që nganjëherë trupi të dhemb, është mpire ose ndjen këputje. Sidoqoftë, shumica rrezikojnë një përkeqësim të madh të kërcit dhe degjenerim që mund të shkaktojë paaftësi.

Fatkeqësisht, ky problem preku edhe nënën time. Në fillim, ajo kishte vështirësi vetëm në ngjitjen e shkallëve ose të ngrihej nga divani. Por pastaj situata u përkeqësua... Në kopshtin që kujdeset nga ajo me aq shumë lumturi, barërat e këqija filluan të rriteshin sepse ajo nuk mund të kujdesej më për të. Ajo nuk na ftonte më për darka familjare. Ajo po bëhej gjithnjë e më e irrituar dhe e trishtuar. Më vonë, për shkak të dhimbjes në gjunjë, ijë, shpinë dhe bërryla, ajo as nuk mund të lahej.

Ky ishte një kërcënim për jetën e saj!

Pjesa më e keqe ishte se lëvizshmëria filloi të vinte në rrezik jetën e saj. Kurrë nuk do ta harroj ditën kur isha duke kërkuar nënën për ta çuar te gastroenterologu. Ajo thjesht duhej të kalonte rrugën dhe... gati sa nuk u përplas nga makina! Për shkak të dhimbjes, ajo eci shumë ngadalë, dhe papritmas gjuri i saj u bllokua aq keq dhe u lëndua sa nuk mund të ecte më tej. Shoferi ndaloi në momentin e fundit...

Unë u tërbova kur pashë qesen plot me pilula për nyjet që kishte nëna ime. Doli që ajo i merrte me grushta. Kështu që u bë e qartë pse ajo kishte ulçera në stomak, probleme me mëlçinë dhe probleme të tjera me stomakun... Gruaja donte të bënte diçka, por pilulat përveç që nuk funksiononin, po i helmonin plotësisht trupin.

Si e kam shpikur “patentën” për nyjet e pathyeshme?

Më duhej të ndihmoja nënën time të pasur nyje të shëndetshme, dhe së bashku me to, shëndetin dhe gëzimin e të jetuarit. Doja që ajo të ishte një gjyshe fantastike për nipërit e mbesat, ashtu siç ishte një nënë e mrekullueshme për mua. Kështu që mendova “O njeri, ti je një shkencëtar! Ju keni marrë pjesë në zbulime të shumë substancave që luftojnë sëmundje të ndryshme. Pse nuk bëni një produkt për të forcuar nyjet?” Pastaj fillova analizat...

Kam bërë teste laboratorike intensive për një vit. Kam provuar kombinime të ndryshme të substancave aktive tek nëna ime. Duhet të theksoj se të gjitha ishin 100% natyrale dhe të sigurta për trupin. Unë u frymëzova nga recetat bimore monastike dhe i kombinova me arritjet më të fundit në biologjinë molekulare. Njohuritë shkencore, besimi në natyrë dhe pak fat u shpaguan shumë shpejt: Kam arritur formulën unike makro-molekulare.

Unë menjëherë fillova shkresat për të kryer teste në shkallë të gjerë. Efikasiteti i saj është 98% siç konfirmohet nga qendrat më të mëdha kërkimore në Evropë dhe SHBA! Edhe në fazën e testimit, formula ime makro-molekulare riktheu natyrshëm funksionet e nyjeve dhe të shtyllës kurrizore në mijëra vullnetarë.

Efektet e mahnitshme

Dhimbjet e nënës sime u qetësuan sapo aplikova formulën. Ajo ishte e kënaqur që nuk kishte më dhimbje pulsuese në gjunjë. Por ky ishte vetëm fillimi. Një javë më vonë nyjet dhe shpina e saj pushuan së kërcituri dhe u ç’mpinë. Pastaj ënjtjet e gjurit dhe të bërrylit u zhdukën dhe të gjitha inflamacionet e nyjeve dhe të shtyllës kurrizore u shuan. Nëna ime filloi të kujdesej përsëri për kopshtin e saj të dashur. Të gjithë u habitëm kur ajo papritmas hipi në biçikletë plot lumturi!

“Pse po ecin kaq ngadalë?” - pyeti ajo me padurim kur dolëm me gjithë familjen për të ngrënë. Dhe ne thjesht ishim mësuar të ngadalësonim hapin prej saj. Në vetëm 3 javë nëna ime e pranoi me gëzim: “Djali im, nyjet më janë shëruar. Ndihem e shkathët si në rini! Ti ke shpikur antidotin për dhimbjen e nyjeve! Do të ndihmosh kaq shumë njerëz! Unë të jam shumë mirënjohëse. Dhe me të vërtetë, nëna ime vallëzoi e lumtur me stërnipërit e mbesat e saj në 85 vjetorin e lindjes. Sytë e mysafirëve po shkëlqenin kur panë se si ishte!


Deri më tani, përkeqësimi i nyjeve dhe shpinës me kalimin e viteve ishte i pashmangshëm. Sot, me ndihmën e formulës time makro-molekulare, procesi i konsumimit të nyjeve dhe rruazave të skeletit të njeriut jo vetëm që mund të ngadalësohet, por edhe të kthehet mbrapsht.

Më lejoni të shpjegoj se si funksionon saktësisht formula ime super efektive për nyje të forta. Ky proces është mjaft i komplikuar, por unë do të përpiqem ta shpjegoj atë në një mënyrë që dikush që nuk është shkencëtar të mund ta kuptojë.

Eliminoni dhimbjen menjëherë dhe rigjeneroni nyjet 24 orë në ditë

Nyjet dhe shtylla kurrizore konsumohen me kalimin e viteve, por ato shkatërrohen edhe nga mbipesha, puna fizike intensive, bartja e sendeve të rënda, sportet e tepërta, dëmtimet dhe lëndimet. Lëngu synovial dhe kërci prishen. Lidhjet janë si një menteshe pa vaj: ato fillojnë të fërkohen dhe degjenerohen vazhdimisht. Me kalimin e kohës, ju filloni të ndjeni ngurtësi dhe dhimbje të tmerrshme që pengon lëvizjen normale. Zhvillohen inflamacione dhe degjenerime të rënda.

Fatkeqësisht, qelizat e kërcit dhe lëngut synovial nuk kanë aftësinë e vetë-rigjenerimit. Kjo do të thotë që, ndryshe nga qelizat e tjera në trupin e njeriut, ato nuk mund të kthehen në jetë më vete. Kështu që nyjet dhe shpina juaj përkeqësohen ditë pas dite. Logjikisht, ju nuk do të ndaloni së ecuri ose të bëni detyrat tuaja të përditshme për të mbrojtur nyjet dhe shpinën. Ky do të ishte një absurditet.

Pra, sfida ime ishte të krijoja një formulë veprimi që eliminon dhimbjen, rindërton nyjet dhe shpinën e dëmtuar dhe i mbron ata nga dëmtimet në të ardhmen. Dhe ia dola mbanë. Unë zhvillova formulën makro-molekulare për rigjenerimin intensiv. E quajta Flekosteel.

Formula unike menjëherë depërton në vende me dhimbje dhe ndal impulset elektrike të dhimbjes në nivelin qelizor kështu që ju mund të jetoni pa dhimbje. Falë vetive të tij, ai stimulon ushqimin qelizor që përshpejton proceset rigjeneruese me 300%. Në të njëjtën kohë, përbërësit natyralë vunë në lëvizje proceset automatike të rigjenerimit të kërcit dhe lëngut sinovial. Mjafton ta përdorni këtë formulë rregullisht që rigjenerimi të ndodhë 24 orë në ditë. Ju bëni të zakonshmen, dhe nyjet e shpina juaj rinohen dhe rifitoni lëvizjen. Kështu që degjenerimi dhe dhimbja zhduken përgjithmonë në 28 ditë. Pa efekte anësore!

Pse formula ime makro-molekulare është quajtur “antidot mrekullish për dhimbjen e nyjeve?

KA MBI 98% EFIKASITET NË RIGJENERIMIN E INDEVE KARTILAGINORE DHE LËNGUT SINOVIAL

PARA

Nyja u përkeqësua dhe u përkeqësua dhe pati dhimbje

PAS

Nyja e rindërtuar: 100% e shëndetshme dhe pa dhimbje


Tani mund të duket si një mrekulli. Sidoqoftë, është një fakt që konfirmon rastin e nënës sime dhe 14,000 personave që tashmë kanë arritur të rikuperojnë nyje dhe shpinë të forta falë metodës sime. Për më tepër, efektiviteti i formulës makro-molekulare ka qenë provuar përtej çdo dyshimi nga një qendër kërkimore shqiptare në Tiranë. Është një zbulim i shkallës globale që ka arritur njohjen dhe admirimin e specialistëve më të mirë në reumatologji, ortopedi dhe neurologji. Nga ana tjetër, unë vazhdoj të marr letra mirënjohjeje nga njerëzit që më falënderojnë për “shërimin” e tyre; kjo është arsyeja kryesore pse unë jam i lumtur dhe krenar për këtë zbulim.

ËSHTË 100% I SIGURT 

Përbërësit natyralë bëjnë mrekulli: shkenca thjesht duhet të kuptojë përbërjen e saj perfekte! Kjo ishte motoja që më shoqëroi kur krijova formulën makro-molekulare për rindërtimin e nyjeve. Produkti përmban vetëm substanca natyrore, të sigurta dhe super efektive. Unë kam sjellë një krem ​​të lehtë për përdorim që çdokush të mund të ndjekë trajtimin pa probleme nga komoditeti i shtëpisë së vet. Thjesht duhet të përdorni kremin 2 herë në ditë për të eliminuar dhimbjen menjëherë dhe më pas, ditë pas dite, të shijoni nyje dhe shtyllë kurrizore më të fortë dhe të bëni përsëri një jetë të plotë!

Të gjithë miqtë dhe të afërmit tuaj që janë mësuar t'ju shohin me dhimbje do të habiten. Kur ata t’ju shohin duke vrapuar, duke ecur me biçikletë dhe duke kërcyer pa dhimbje, ata nuk do ta besojnë se ju keni rigjeneruar nyjet tuaja në 28 ditë!

LIRIMI I MENJËHERSHM I DHIMBJES

TRAJTIMI NATYROR PA NDIKIME ANËSORE

RINDËRTIMI I NYJEVE DHE KOLONËS

I LEHTË NË PËRDORIM

100% E KAPACITETIT FIZIK NË 28 DITË

KURSIM I MILJONA LEKËVE

Sasia e artikujve të shitur nën ofertën speciale është e kufizuar:

Nese deshironi te porosisni ju lutem vendosni emrin dhe numrin e telefonit
Si mund ta përcillni këtë mundësi për të mposhtur dhimbjen dhe për të rifituar shëndetin tuaj të plotë përgjithmonë?

Ju mund të vazhdoni të vuani nga dhimbje të tmerrshme të nyjeve dhe shtyllës kurrizore. Ju gjithashtu mund të shkatërroni shëndetin tuaj me kimikate toksike dhe të jetoni me fantazmën e invaliditetit që fshihet... Por pse, ku unë ju garantoj një mënyrë të shpejtë, të thjeshtë dhe të përballueshme për të rifituar shëndetin tuaj të plotë pa dhimbje? Ju duhen vetëm 28 ditë trajtim për t'u bashkuar me 14,000 përdoruesit e kënaqur të Flekosteel të cilët tashmë e kanë mposhtur dhimbjen, kanë rindërtuar nyjet dhe shtyllën kurrizore dhe tani gëzojnë shëndet të plotë!

Ju nuk rrezikoni asgjë!

Kur përdorni Flekosteel ju eliminoni dhimbjen në çast dhe rifitoni lëvizjen fizike në 28 ditë. Gjithashtu, ju nuk rrezikoni asgjë! Si arritje në të gjithë botën, formula ime makro-molekulare ka marrë garanci të trefishtë prestigjioze : origjinalitet, cilësi dhe kënaqësi.

Garanci e kënaqësisë trefishe

1. Garancia e origjinalitetit: në trajtimin makro-molekular për Flekosteel u përdor një formulë e bazuar në substancat më të fuqishme që rigjenerojnë nyjet dhe shpinën. Efektiviteti i tij u konfirmua nga testet laboratorike. Është e vetmja formulë e tillë inovative. Prandaj, jeni i sigurt që do të merrni produktin origjinal, të disponueshëm vetëm përmes kësaj faqe në internet.

2. Garancia e cilësisë : për shkak të procesit të përparuar të prodhimit të formulës makro-molekulare, ajo plotëson standardet më të larta të cilësisë. Duke marrë parasysh shëndetin dhe mirëqenien tuaj, përqendrimi i substancave aktive është zgjedhur në mënyrë të tillë që trajtimi të jetë plotësisht i sigurt. E gjithë kjo në mënyrë që efektet e saj të përmbushin 100% të pritshmërive tuaja.

3. Kënaqësia e garantuar : teste të shumta laboratorike dhe të konsumit konfirmojnë efikasitetin më të madh të Flekosteel. Bazuar në këto rezultate, trajtimi është njohur nga specialistë nga e gjithë bota, të cilët ua rekomandojnë pacientëve të tyre. Ata janë të bindur se do të eliminoni dhimbjen në nyje dhe shpinë në 28 ditë, si dhe do të rikuperoni 100% të lëvizshmërisë.

Harrojeni dhimbjen, rindërtoni nyjet dhe rikuperoni 100% të shëndetit fizik në 28 ditë lehtësisht, në mënyrë të sigurt dhe të përballueshme.

Kompanitë e mëdha farmaceutike në Shqipëri dhe Evropë po luftojnë fort për patentën për formulën time makro-molekulare. Kur ta shes, trajtimi do të jetë në dispozicion në të gjithë botën, por me siguri me një çmim të tepruar.

Para se të ndodhë kjo, unë kam vendosur ta vë në dispozicion në Shqipëri duke ju bashkuar në klubin e zbritjeve me 50% financim më të lirë. E gjitha kjo për të ndihmuar numrin e madh të njerëzve në vendin tim të eliminojnë problemet e nyjeve dhe shtyllës kurrizore njëherë e përgjithmonë.

Prandaj ju inkurajoj që të përfitoni nga kjo mundësi! Bërja e një porosie në klubin e zbritjeve është e lehtë. Ju nuk keni nevojë të dërgoni para ose të paguani me kartë. E gjitha çfarë duhet të bëni është: të plotësoni formularin në 2 minuta dhe pas disa ditësh do të merrni dërgesën, për të cilën do të paguani me lehtësi korrierin ose postierin.

Faleminderit për kohën e kaluar në leximin e mesazhit tim. Ju uroj shëndet të mirë në jetën tuaj të re, në të cilën ju do të gëzoni shëndet të plotë dhe... Në vetëm 28 ditë do të kërceni, vraponi, jepni biçikletës dhe do të jeni në gjendje të bëni pa probleme gjithçka që dhimbja ju ka kufizuar deri më tani!

Sasia e artikujve të shitur nën ofertën speciale është e kufizuar:

Nese deshironi te porosisni ju lutem vendosni emrin dhe numrin e telefonit
Share:

Këshillat Për Një Gjumë Të Mirë

 


Gjumi është një pjesë thelbësore e shëndetit dhe mirëqenies.

Nëse njeriu nuk fle si dhe sa duhet, atëherë do të përballet me një luhatje të thellë hormonale dhe funksione të dobëta të trurit.

Mungesa e gjumit shkakton shtim në peshë, rrezik në rritje të sëmundjeve të zemrës, jo vetëm tek të rriturit por edhe tek fëmijët.

Gjumi i mirë nga ana tjetër ju ndihmon të hani më pak dhe të jeni të shëndetshëm.

Megjithatë, të rralla janë rastet kur gjumi i mirë është i vazhdueshëm.

Më Shumë Dritë Gjatë Ditës
Drita natyrale gjatë ditës e mban ritmin biologjik të trupit në nivele të shëndetshme por edhe siguron që cilësia dhe kohëzgjatja e gjumit do të jetë në nivele optimale.

Përpiquni të jeni sa më në kontakt me dritën natyrale gjatë ditës.

Më Pak Nuanca Blu Gjatë Mbrëmjes
Ekspozimi ndaj dritës natyrale gjatë ditës është i mirë, por ekspozimi ndaj dritës artificiale me ngjyrë blu ka efekt të kundërt.

Ky ndriçim e mashtron trurin dhe e bën të mendojë se është akoma ditë dhe pengon prodhimin e melatoninës, hormonit të gjumit.

Ky ndriçim vjen nga pajisjet elektronike si kompjuteri apo celularët.

Përpiquni të mos shikoni televizor të paktën 2 orë përpara se të bini për të fjetur.

Mos pini kafe pasdite vonë dhe të mos flini gjatë ditës, nëse keni vështirësi per të fjetur në darkë.

 Gjumi Me Orar
Ritmi biologjik i trupit ka nevojë për rregull dhe përpikmëri.

Kur flini dhe zgjoheni në një orar të caktuar keni një gjumë më cilësor.

Nëse nuk i përmbaheni orareve rregullisht, atëherë do të pengoni prodhimin e melatoninës që sinjalizon trurin kur është koha të flejë.

Nëse i përmbaheni orareve, shumë shpejt nuk do të keni nevojë për alarm.

Suplementët e Melatoninës
Melatonina është një hormon kyç për gjumin cilësor.

Suplementët e melatoninës që blihen në farmaci janë shumë të njohura për njerëzit që kanë vështirësi në të fjetur.

Suplementi duhet marrë 30-60 minuta përpara se të bini për të fjetur.

Një tjetër suplement i dobishëm është magnezi që qetëson trupin dhe trurin dhe përmirëson qetësinë e gjumit.

Lavanda është një suplement bimor që ka efekt qetësues.

Mos Pini Alkol
Pirja e alkolit ka një ndikim negativ tek gjumi dhe hormonet.

Alkoli përkeqëson simptomat e gërrhitjes dhe pagjumësisë.

Dhoma e Gjumit
Dhoma e gjumit duhet të jetë në errësirë, e pastër dhe e ajrosur mirë.

Ju duhet të jeni të mbrojtur nga zhurmat e jashtme të cilat prishin gjumin.

Temperatura e ajrit në dhomë duhet të jetë rreth 20 gradë celcius por jo shumë e ngrohtë dhe as shumë e ftohtë.

Fikni dritat, shtrihuni në qetësi dhe transformojeni dhomën e gjumit në një oaz qetësie.

Ushqimi Përpara Gjumit
Nëse konsumoni ushqim të pasur me karbohidrate disa orë përpara se të shtriheni për të fjetur do të flini më mirë.

Por cilësia e gjumit prishet rëndë nëse hani ushqim pak përpara se të bini për të fjetur.
Share:

Shume simptoma shkaktohen nga parazitet. Ja si te shpetoni prej tyre.

  Unë gati sa nuk e humba bashkëshortin tim për shkak të sëmundjes infektive të rrezikshme: 80% e popullsisë Shqiptare është infektuar nga paraziti pa e ditur atë! Kjo mund t’i ndodhë kujtdo.Përshëndetje të gjithëve

E keni parasysh ndjenjën e fajit kur sheh personin e dashur që ndjehet keq, por nuk mund ta ndihmosh, por vetëm e sheh teksa vuan? Unë e kam përjetuar atë dhe dua t'ju tregoj për vuajtjet që i kanë ndodhur familjes time, në mënyrë që ju mos e përsërisni gabimin tim.

Unë dhe Gjoni jetojmë së bashku që prej 27 vjetësh, dhe gjatë asaj kohe nuk jemi grinder asnjëherë. Shokët tanë akoma na quajnë "të sapo-martuarit". Kemi shumë plane përpara. Dhe thonim se asgjë nuk mund të ndodhë.

E gjitha filloi kur burri im filloi të ankohej për erën e keqe të gojës. Unë kam qenë mjeke, kështu që shkuam për të kontrolluar dhëmbët dhe stomakun dhe nuk zbuluam ndonjë simptomë sëmundjeje.

Por pastaj, filluan të shfaqen simptoma të tjera shqetësuese.

Bashkëshorti im filloi të nxirrte gazra, dhe përveç kësaj, ai nuk hante mirë dhe ishte shumë i dobët.

Ai filloi të ankohej për shqetvsime në zemër, mëlçi dhe pankreas. Ne shkuam tek një elektrokardiogram dhe bëmë analizat e gjakut, por as rezultatet e analizave dhe as makineria nuk treguan gjë.

Përveç kësaj, edhe jeta jonë intime nuk ka funksionuar mirë. Një ditë, ai më tha se kishte probleme me ereksionin. Nga një njeri i fortë dhe energjik, ai papritmas u shndërrua në një shpirtkeq, gjithmonë e më shumë i sforcuar si tela dhe humbi interesin për jetën..

Me të mbërritur në spital, mjeku dha një diagnozë të tmerrshme - një infeksion parazitar. Rreth 70% e trupit të bashkëshortit tim është pushtuar nga parazitët, kudo. Nuk mund ta kuptoja plotësisht arsyen e kësaj sepse shtëpia ime ka qenë gjithmonë e pastër, ka letra dezinfektuese dhe ushqimi gatuhet me kujdes e pastrohet. Asnjëherë nuk mund e mendoja se këto simptoma ishin shenja të infeksionit parazitar.


Vazhdova të mendoja, SI MUND TË NDODHË KJO? Kështu që, mora analizat e bashkëshortit tim dhe i shkrova një letër Qendrës së Kërkimeve Parazitare. Ata më dërguan një përgjigje tronditëse:


80,000 njerëz në Shqipëri vdesin çdo vit pa e kuptuar se shkaku i vdekjes së tyre janë parazitët. Vrasësit e padukshëm janë kudo, në peshk, perime, fruta që njerëzit blejnë në supermarkete ose tregje.

Organizmat fatale hyjnë në trup përmes ushqimeve të tilla si peshku, perimet, mishi dhe frutat që ne blejmë në supermarket.

Fillova të gjej një zgjidhje. Unë pothuajse u çmenda sepse nuk mund ta shikoja personin që e doja tek vuante para syve të mi. Unë pothuajse nuk flija fare dhe lexova dhjetëra libra e madje kërkova këshilla nga kolegët. Ne provuam dhjetëra ilaçe por asgjë të dobishme dhe mjeku nuk mund të bënte asgjë. Gjendja e tij u përkeqësua. Isha e padobishme dhe fajësoja veten që nuk munda ta shpëtoja.

Kur mendova se gjithçka ishte e kotë, gjeta diçka në internet - Detoxic.

Afro 250,000 njerëz të infektuar janë trajtuar me këtë produkt dhe brenda dy ditësh ata larguan gati 300 parazitë të ndryshëm nga trupi.

Sondazhi: Si i hoqët parazitët:

Mjekime 23%
Detoxic 67%
Ende në kërkim të një metode 10%

Në fillim, dyshoja shumë por gjendja e burrit tim nuk po përmirësohej, kështu që vendosa të veproja. Produkti mbërriti brenda një dite.

Në mëngjes e përdora dhe pasdite gjendja ishte shumë më mirë. Në fillim, ai filloi të hante më mirë, pa erë të keqe nga goja, dhe pastaj paraziti pothuajse u zhduk Ndjehem e lehtësuar sepse Detoxic jep vërtetë efekt dhe nuk mund ta shpreh me fjalë.

Pas një dite, mëlçia dhe zorrët u rikuperuan në masën 65% dhe veshkat e rrahjet e zemrës tashmë funksionojnë normalisht. Pas 3 ditësh, burri im më tha që kur kishte qenë vetëm në dhomë kishte pasur ereksion. Përbërësit natyrorë që gjenden në Detoxic (Absinthi Herba, Origani Herba, Thymi Vulgari Herba, Mentha Folium, Anis Fructus) janë nxisin rigjenerimin e indeve, kështu që trajtimi është më i shpejtë.

Pas 5 ditësh, burri im bëri analizat përsëri. Nuk ka shenja parazitësh në trup. Detoxic ka shpëlarë të gjitha vezët dhe objektet e tjera që dëmtojnë trupin brenda disa orësh. Falë efektit të akumulimit, Detoxic forcon sistemin imunitar dhe mbron qelizat nga parazitët. Kjo ndihmon për të shmangur mundësinë e infektimit përsëri për periudha të gjata kohe. Një javë më vonë, burri im u shërua plotësisht.

Më vonë, e kuptoj pse nuk mund ta gjeja Detoxic në drejtorinë e farmacive dhe farmaci. Arsyeja ishte se ky produkt është i ri dhe tejet efektiv (ne e provuam), por nuk reklamohet gjerësisht nga frika e rritjes së çmimeve dhe falsifikimeve. Prandaj, produkti mund të blihet vetëm në vendin e prodhuesit.

Mos e bëni gabimin që bëra unë! Nëse do t’i kisha kushtuar vëmendje këtyre simptomave në dukje të padëmshme që në fazë të hershme (ngulfatje, erë e keqe në gojë, ereksion i dobët) burri im nuk do të bëhej aq keq.

Detoxic trajton menjëherë që në faze të hershme simptomat e infeksionit të parazitit dhe heq mundësinë e shfaqjes së tyre, Pra, nëse pasi të keni lexuar historinë time, zbuloni madje edhe një simptomë (!) JU LUTEMI FILLONI TRAJTIMIN TUAJ TANI!

Ju lutemi mbroni veten dhe të dashurit tuaj, porosisni Detoxic sapo të shfaqen simptomat e para dhe mos prisni sa të përkeqësohet situata. • EmiljaPërshëndetje, historia juaj më preku aq shumë sa qava gjatë leximit. Jam kaq e lumtur që gjetët zgjidhjen dhe e shpëtuat atë që doni! Faleminderit që na treguat për këtë produkt. Kam porositur Detoxic me lidhjen tuaj, sepse kam një simptomë, ndërsa burri im ka disa simptoma. Po të mos kisha lexuar këtë, nuk do t’i kisha vërejtur gjëra të tilla.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  3 ● 05.10.2021
 • EduardKam lexuar shumë për të. Në fillim, dyshoja dhe pastaj vendosa ta provoj - parazitët me të vërtetë u zhdukën ngadalë, u çudita nga u shfaqën kaq shumë në trupin tim.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  2 ● 06.10.2021
 • KleaPasi lexova historinë tuaj, më zuri paniku. Edhe unë u gjenda pothuajse në të njëjtën situatë. Merrni Detoxic. Porosite këtu.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  1 ● 07.10.2021
 • AnaNë të vërtetë: nëse keni vetëm një simptomë në artikull, ai është padyshim infeksion parazitar! Unë gjithashtu fillova me erë të keqe dhe gjakrrjedhje në vaginë. Pastaj, mëlçia filloi të më nervozonte. Ndonjëherë ndiej dhimbje në të dy anët, por mendoj se vjen për shkak të punës së tepërt. Marr Detoxic dhe ndihem më mirë sepse parazitët janë shkatërruar. Kanë kaluar dy muaj dhe unë akoma ndihem shumë mirë! Të gjithë duhet ta provojnë!
  Pëlqej ● Përgjigje ●  4 ● 08.10.2021
 • Fridaoh zot, sa e frikshme! A mund të ndodhë kjo gjë?
  Pëlqej ● Përgjigje ●  5 ● 09.10.2021
 • MiaE gjithë familja ime merr Detoxic - Nuk kam më erë të keqe. Burrit tim nuk i dhemb më mëlçia, fëmijët flejnë më mirë dhe nuk u ecin më hundët apo skuqje prej kruajtjes. Asnjëherë nuk e denim se ku dhe si mund ta merrnim.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  3 ● 10.10.2021
 • MishelE kam porositur. Por në rastin tim, e gjitha filloi me ereksion të dobët. Asnjëherë nuk dyshoja se vinte prej parazitëve por pasi mora Detoxic gjithçka u kthye në normalitet dhe frymëmarrja ka erë të mirë. Tani për kujdes, e marr përsëri çdo 3 muaj.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  2 ● 11.10.2021
 • MariaPara se ta porosisja, i pashë përbërësit me kujdes dhe vura re se ata janë vetëm natyralë, të përshtatshëm për ata që janë të ndjeshëm ndaj ilaçeve. Kjo është shumë e rëndësishme për mua duke qenë se vuaj nga alergjitë! Nuk mund të marr ilaçe të tjera për shkak të përbërësve. Si rezultat, gjakrrjedhja në vaginë u ndërpre si asnjëherë më parë. Jam pak e frikësuar sepse numri i parazitëve po më mbyste. Tani jam krejtësisht e shëndetshme.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  1 ● 12.10.2021
 • DavidE kam porositur nga kjo lidhje Mbërriti tri ditë më vonë dhe pa asnjë problem. Unë e mora menjëherë dhe jam tepër i shëndetshëm.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  3 ● 14.10.2021
Share:

Shqiperia JO Duhanit