• Medikamente

  1.Cfare eshte X medikamente ? 2.Efektet anesore te mundshme 3.Ruajtja dhe afati i perdorimit 4.Informacione shtese

 • SEMUNDJE

  Informacion i detajuar rreth nje semundjeje. Simptomat , Shkaktaret , Parandalimi , Keshilla , Diagnostikimi , Trajtimi

 • Kontrollo shëndetin Pa Pagesë

  #CHECKUP #FALAS parandalon sëmundje, shpëton jetë!

Friday, October 29, 2021

Këshillat Për Një Gjumë Të Mirë

 


Gjumi është një pjesë thelbësore e shëndetit dhe mirëqenies.

Nëse njeriu nuk fle si dhe sa duhet, atëherë do të përballet me një luhatje të thellë hormonale dhe funksione të dobëta të trurit.

Mungesa e gjumit shkakton shtim në peshë, rrezik në rritje të sëmundjeve të zemrës, jo vetëm tek të rriturit por edhe tek fëmijët.

Gjumi i mirë nga ana tjetër ju ndihmon të hani më pak dhe të jeni të shëndetshëm.

Megjithatë, të rralla janë rastet kur gjumi i mirë është i vazhdueshëm.

Më Shumë Dritë Gjatë Ditës
Drita natyrale gjatë ditës e mban ritmin biologjik të trupit në nivele të shëndetshme por edhe siguron që cilësia dhe kohëzgjatja e gjumit do të jetë në nivele optimale.

Përpiquni të jeni sa më në kontakt me dritën natyrale gjatë ditës.

Më Pak Nuanca Blu Gjatë Mbrëmjes
Ekspozimi ndaj dritës natyrale gjatë ditës është i mirë, por ekspozimi ndaj dritës artificiale me ngjyrë blu ka efekt të kundërt.

Ky ndriçim e mashtron trurin dhe e bën të mendojë se është akoma ditë dhe pengon prodhimin e melatoninës, hormonit të gjumit.

Ky ndriçim vjen nga pajisjet elektronike si kompjuteri apo celularët.

Përpiquni të mos shikoni televizor të paktën 2 orë përpara se të bini për të fjetur.

Mos pini kafe pasdite vonë dhe të mos flini gjatë ditës, nëse keni vështirësi per të fjetur në darkë.

 Gjumi Me Orar
Ritmi biologjik i trupit ka nevojë për rregull dhe përpikmëri.

Kur flini dhe zgjoheni në një orar të caktuar keni një gjumë më cilësor.

Nëse nuk i përmbaheni orareve rregullisht, atëherë do të pengoni prodhimin e melatoninës që sinjalizon trurin kur është koha të flejë.

Nëse i përmbaheni orareve, shumë shpejt nuk do të keni nevojë për alarm.

Suplementët e Melatoninës
Melatonina është një hormon kyç për gjumin cilësor.

Suplementët e melatoninës që blihen në farmaci janë shumë të njohura për njerëzit që kanë vështirësi në të fjetur.

Suplementi duhet marrë 30-60 minuta përpara se të bini për të fjetur.

Një tjetër suplement i dobishëm është magnezi që qetëson trupin dhe trurin dhe përmirëson qetësinë e gjumit.

Lavanda është një suplement bimor që ka efekt qetësues.

Mos Pini Alkol
Pirja e alkolit ka një ndikim negativ tek gjumi dhe hormonet.

Alkoli përkeqëson simptomat e gërrhitjes dhe pagjumësisë.

Dhoma e Gjumit
Dhoma e gjumit duhet të jetë në errësirë, e pastër dhe e ajrosur mirë.

Ju duhet të jeni të mbrojtur nga zhurmat e jashtme të cilat prishin gjumin.

Temperatura e ajrit në dhomë duhet të jetë rreth 20 gradë celcius por jo shumë e ngrohtë dhe as shumë e ftohtë.

Fikni dritat, shtrihuni në qetësi dhe transformojeni dhomën e gjumit në një oaz qetësie.

Ushqimi Përpara Gjumit
Nëse konsumoni ushqim të pasur me karbohidrate disa orë përpara se të shtriheni për të fjetur do të flini më mirë.

Por cilësia e gjumit prishet rëndë nëse hani ushqim pak përpara se të bini për të fjetur.
Share:

Sunday, October 24, 2021

Kur Kthehet Në Problem Për Shëndetin - Pirja e Çajit

 

Çaji është një nga pijet më të shëndetshme që mund të shijoni dhe kjo gjë njihet edhe nga mjekët kudo.

Vlerat e çajit janë të pafundme. Të dhëna kanë treguar se ai ndikon tek jetëgjatësia, ndihmon me metabolizmin, rënien nga pasha e madje dhe përmirëson kujtesën.

Me siguri e keni dëgjuar shprehjen ‘gjella me kripë, e kripa me karar’. Edhe kur bëhet fjalë për çajin kjo thënie gjen vërtetësi.

Bëhet fjalë për çajin që prodhohet nga gjethet, siç është ai i zi, jeshil e i bardhë, të cilët kanë edhe përmbajtje kafeine.

Dietologët këshillojnë që konsumimi i çajit duhet të qëndrojë poshtë 3 filxhanëve në ditë që trupi të arrijë të jetë i shëndetshëm.

Nivelet e Taninës Ulin Përthithjen e Hekurit

Tanina është pjesë e përbërësve të çajit apo verës e cila i jep këtyre pijeve shijen pak majoshe apo të hidhur.

Kur ju e tejkaloni dozën dhe konsumoni më shumë se 4 filxhanë çaj, sipas studimit nga Kërkimi Ndërkobëtar i Ushqimeve, trupit i rrezikohen ekuilibrat e nivelit të hekurit.

Një dukuri e tillë e përsëritur në një kohë të gjatë mund të ndikojë direkt në shfaqjen e anemisë nga mungesa e hekurit.

Ndaj këshillohet që të shtoni ushqimet me përmbajtje të lartë hekuri në mënyrë që organizmi të ketë mineralet e nevojshme.

Mund të Jeni Ekspozuar Ndaj Toksinave

Si në rastin e çdo ushqimi tjetër që vjen nga fermat, edhe gjethet e çajit mbajnë elemente të ndryshme toksike të cilat përthithen nga dheu.

Raporti i Toksikologjisë pohon se mënyrat e kultivimit janë thelbësore për tejçimin e kontaminuesve tek produkti final.

Në shumë çajra, por sidomos ai jeshil, i bardhë apo varietetet e të ziut, janë raportuar nivele të larta të plubmit apo aluminit.

Edhe pse koha e zierjes së çajrave mund të eliminojë deri në 48% të këtyre toksinave, përsëri mbetet një rrezik i lartë.

Mund të Dëmtoni Kockat Tuaja

Shumica e çajrave tregëtohet me bustina, të cilat pavarësisht cilësisë së tyre ato përsëri kanë një përmbajtje fluori.

Ky mineral vërtet i duhet trupit por kur e teproni me dozat dëmet duken tek dhëmbët, kockat dhe nyjet.

Ndaj është shumë e rëndësishme që të qëndroni brenda limitit të tre gotave.

Ankth, pagjumësi dhe dhimbje koke

Duke qenë se çaji përmban kafeinë, rreth 20-60mg në çdo filxhan, kur ju e teproni nivelet e saj në trup rriten.

Kafeina e tepruar është lidhur me shqetëzimet me cilësinë e gjumit, djegien e stomakut, dhimbje koke dhe shtimin e ankthit.

Të gjitha këto simptoma sjellin tek trupi një gjendje jo të shëndetshme e cila nëse vazhdon në kohë të gjatë krijon problem me organet e rëndësishme siç janë zemra dhe truri.

Ndaj tregoni kujdes që dozat e kafeinsë t’i mbani po brenda limitit 100-200mg në ditë.
Share:

Kur Nuk Duhet të Konsumoni Kafe për të Ruajtur Shëndetin

 

Kafja është padyshim një nga pijet më popullore të kohërave moderne.

Të kthesh filxhanin e kafës në mëngjes tashmë është një tradtitë universale në të gjithë botën.

Rreth 65% e kësaj pije konsumohet në mëngjes për shkak të efektit stimulues që ka për trupin.

Megjithatë ekspertët rekomandojnë momente të ndryshme të ditës për ta konsumuar kafen për të gjithë ata që dëshirojnë të humbasin në peshë, të kenë një gjumë më të qetë dhe të ruajnë të gjithë organizmin.

Kafja pasdite

Në çdo moment pas prën 12 të drekës mund të themi se keni hyrë në mesditë pasdite.

Konsumimi i kafes pas kësaj ore mudn të ndikojë në mënyrë se si filini gjatë mbrëmjes.

Mundohuni t’i kufizoni kafet tuaja në periudhën e mengjesit në mënyrë që të ruani një regjim të shëndetshëm të të fjeturit.

Më shumë se dy kafe?

Me siguri të gjithë ju që e dashuroni këtë pije ju ka ndodhur të konsumoni më shumë se 2 filxhanë në ditë.

Kjo madje ndodh shpesh, por nuk është aspak e shëndetëshme, pasi si me çdo produkt tjetër nëse e teproni, organizmi mund të dëmtohet.

Nëse kaloni 3 kafe në ditë kjo mund të sjellë pasoja për trupin ku i pari do të jetë dehidratimi.

Kafe pa ngrënë

Zgjoheni në mëngjes dhe gjithçka që doni është një kafe aromatike dhe e fortë.


Por ekspertët i thonë jo kafes pa ngrënë, pasi mund të rrisë nivelet e acidtietit në stomak dhe të shkaktojë probleme me tretjen.


Një ndihmë për stomakun do të ishte të pinit kafe me qumësht, pasi ul nivelet e aciditetit të pijes.


Kafja dhe kolesteroli i lartë

Nëse vuani nga kolesteroli i lartë është mirë ta evitoni kafen.

Gjithësesi për të mos e hequr tërësisht nga lista juaj e pijeve të preferuara konsumojeni të filtruar.

Kafe çdo ditë

Siç përmendëm edhe më lart, kafja është zakoni i përditëshëm i shumë njerëzve.

Gjithësesi ekspertët rekomandojë që të jeni të moderuar me konsumin e kafes, pasi nivelet e stimulimit në këtë pije mun dtë prishin balancën natyrale të energjisë.

Duke ndikuar kështu në sistemin nervor dhe në rritjen e hormoneve si adrenalina apo neurotransmetuesit që nxisin energjinë e trupit.

Problemi sipas tyre qëndron se trupi mësohet me dozat  e kafesë dhe kërkon gjithnjë e më shumë doza më të mëdha.

Share:

Monday, October 18, 2021

Ja cfare duhet te beni nese vuani nga parazitet

  Unë gati sa nuk e humba bashkëshortin tim për shkak të sëmundjes infektive të rrezikshme: 80% e popullsisë Shqiptare është infektuar nga paraziti pa e ditur atë! Kjo mund t’i ndodhë kujtdo.


Përshëndetje të gjithëve

E keni parasysh ndjenjën e fajit kur sheh personin e dashur që ndjehet keq, por nuk mund ta ndihmosh, por vetëm e sheh teksa vuan? Unë e kam përjetuar atë dhe dua t'ju tregoj për vuajtjet që i kanë ndodhur familjes time, në mënyrë që ju mos e përsërisni gabimin tim.

Unë dhe Gjoni jetojmë së bashku që prej 27 vjetësh, dhe gjatë asaj kohe nuk jemi grinder asnjëherë. Shokët tanë akoma na quajnë "të sapo-martuarit". Kemi shumë plane përpara. Dhe thonim se asgjë nuk mund të ndodhë.

E gjitha filloi kur burri im filloi të ankohej për erën e keqe të gojës. Unë kam qenë mjeke, kështu që shkuam për të kontrolluar dhëmbët dhe stomakun dhe nuk zbuluam ndonjë simptomë sëmundjeje.

Por pastaj, filluan të shfaqen simptoma të tjera shqetësuese.

Bashkëshorti im filloi të nxirrte gazra, dhe përveç kësaj, ai nuk hante mirë dhe ishte shumë i dobët.

Ai filloi të ankohej për shqetvsime në zemër, mëlçi dhe pankreas. Ne shkuam tek një elektrokardiogram dhe bëmë analizat e gjakut, por as rezultatet e analizave dhe as makineria nuk treguan gjë.

Përveç kësaj, edhe jeta jonë intime nuk ka funksionuar mirë. Një ditë, ai më tha se kishte probleme me ereksionin. Nga një njeri i fortë dhe energjik, ai papritmas u shndërrua në një shpirtkeq, gjithmonë e më shumë i sforcuar si tela dhe humbi interesin për jetën..

Me të mbërritur në spital, mjeku dha një diagnozë të tmerrshme - një infeksion parazitar. Rreth 70% e trupit të bashkëshortit tim është pushtuar nga parazitët, kudo. Nuk mund ta kuptoja plotësisht arsyen e kësaj sepse shtëpia ime ka qenë gjithmonë e pastër, ka letra dezinfektuese dhe ushqimi gatuhet me kujdes e pastrohet. Asnjëherë nuk mund e mendoja se këto simptoma ishin shenja të infeksionit parazitar.


Vazhdova të mendoja, SI MUND TË NDODHË KJO? Kështu që, mora analizat e bashkëshortit tim dhe i shkrova një letër Qendrës së Kërkimeve Parazitare. Ata më dërguan një përgjigje tronditëse:


80,000 njerëz në Shqipëri vdesin çdo vit pa e kuptuar se shkaku i vdekjes së tyre janë parazitët. Vrasësit e padukshëm janë kudo, në peshk, perime, fruta që njerëzit blejnë në supermarkete ose tregje.

Organizmat fatale hyjnë në trup përmes ushqimeve të tilla si peshku, perimet, mishi dhe frutat që ne blejmë në supermarket.

Fillova të gjej një zgjidhje. Unë pothuajse u çmenda sepse nuk mund ta shikoja personin që e doja tek vuante para syve të mi. Unë pothuajse nuk flija fare dhe lexova dhjetëra libra e madje kërkova këshilla nga kolegët. Ne provuam dhjetëra ilaçe por asgjë të dobishme dhe mjeku nuk mund të bënte asgjë. Gjendja e tij u përkeqësua. Isha e padobishme dhe fajësoja veten që nuk munda ta shpëtoja.

Kur mendova se gjithçka ishte e kotë, gjeta diçka në internet - Detoxic.

Afro 250,000 njerëz të infektuar janë trajtuar me këtë produkt dhe brenda dy ditësh ata larguan gati 300 parazitë të ndryshëm nga trupi.

Sondazhi: Si i hoqët parazitët:

Mjekime 23%
Detoxic 67%
Ende në kërkim të një metode 10%

Në fillim, dyshoja shumë por gjendja e burrit tim nuk po përmirësohej, kështu që vendosa të veproja. Produkti mbërriti brenda një dite.

Në mëngjes e përdora dhe pasdite gjendja ishte shumë më mirë. Në fillim, ai filloi të hante më mirë, pa erë të keqe nga goja, dhe pastaj paraziti pothuajse u zhduk Ndjehem e lehtësuar sepse Detoxic jep vërtetë efekt dhe nuk mund ta shpreh me fjalë.

Pas një dite, mëlçia dhe zorrët u rikuperuan në masën 65% dhe veshkat e rrahjet e zemrës tashmë funksionojnë normalisht. Pas 3 ditësh, burri im më tha që kur kishte qenë vetëm në dhomë kishte pasur ereksion. Përbërësit natyrorë që gjenden në Detoxic (Absinthi Herba, Origani Herba, Thymi Vulgari Herba, Mentha Folium, Anis Fructus) janë nxisin rigjenerimin e indeve, kështu që trajtimi është më i shpejtë.

Pas 5 ditësh, burri im bëri analizat përsëri. Nuk ka shenja parazitësh në trup. Detoxic ka shpëlarë të gjitha vezët dhe objektet e tjera që dëmtojnë trupin brenda disa orësh. Falë efektit të akumulimit, Detoxic forcon sistemin imunitar dhe mbron qelizat nga parazitët. Kjo ndihmon për të shmangur mundësinë e infektimit përsëri për periudha të gjata kohe. Një javë më vonë, burri im u shërua plotësisht.

Më vonë, e kuptoj pse nuk mund ta gjeja Detoxic në drejtorinë e farmacive dhe farmaci. Arsyeja ishte se ky produkt është i ri dhe tejet efektiv (ne e provuam), por nuk reklamohet gjerësisht nga frika e rritjes së çmimeve dhe falsifikimeve. Prandaj, produkti mund të blihet vetëm në vendin e prodhuesit.

Mos e bëni gabimin që bëra unë! Nëse do t’i kisha kushtuar vëmendje këtyre simptomave në dukje të padëmshme që në fazë të hershme (ngulfatje, erë e keqe në gojë, ereksion i dobët) burri im nuk do të bëhej aq keq.

Detoxic trajton menjëherë që në faze të hershme simptomat e infeksionit të parazitit dhe heq mundësinë e shfaqjes së tyre, Pra, nëse pasi të keni lexuar historinë time, zbuloni madje edhe një simptomë (!) JU LUTEMI FILLONI TRAJTIMIN TUAJ TANI!

Ju lutemi mbroni veten dhe të dashurit tuaj, porosisni Detoxic sapo të shfaqen simptomat e para dhe mos prisni sa të përkeqësohet situata. • EmiljaPërshëndetje, historia juaj më preku aq shumë sa qava gjatë leximit. Jam kaq e lumtur që gjetët zgjidhjen dhe e shpëtuat atë që doni! Faleminderit që na treguat për këtë produkt. Kam porositur Detoxic me lidhjen tuaj, sepse kam një simptomë, ndërsa burri im ka disa simptoma. Po të mos kisha lexuar këtë, nuk do t’i kisha vërejtur gjëra të tilla.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  3 ● 05.10.2021
 • EduardKam lexuar shumë për të. Në fillim, dyshoja dhe pastaj vendosa ta provoj - parazitët me të vërtetë u zhdukën ngadalë, u çudita nga u shfaqën kaq shumë në trupin tim.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  2 ● 06.10.2021
 • KleaPasi lexova historinë tuaj, më zuri paniku. Edhe unë u gjenda pothuajse në të njëjtën situatë. Merrni Detoxic. Porosite këtu.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  1 ● 07.10.2021
 • AnaNë të vërtetë: nëse keni vetëm një simptomë në artikull, ai është padyshim infeksion parazitar! Unë gjithashtu fillova me erë të keqe dhe gjakrrjedhje në vaginë. Pastaj, mëlçia filloi të më nervozonte. Ndonjëherë ndiej dhimbje në të dy anët, por mendoj se vjen për shkak të punës së tepërt. Marr Detoxic dhe ndihem më mirë sepse parazitët janë shkatërruar. Kanë kaluar dy muaj dhe unë akoma ndihem shumë mirë! Të gjithë duhet ta provojnë!
  Pëlqej ● Përgjigje ●  4 ● 08.10.2021
 • Fridaoh zot, sa e frikshme! A mund të ndodhë kjo gjë?
  Pëlqej ● Përgjigje ●  5 ● 09.10.2021
 • MiaE gjithë familja ime merr Detoxic - Nuk kam më erë të keqe. Burrit tim nuk i dhemb më mëlçia, fëmijët flejnë më mirë dhe nuk u ecin më hundët apo skuqje prej kruajtjes. Asnjëherë nuk e denim se ku dhe si mund ta merrnim.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  3 ● 10.10.2021
 • MishelE kam porositur. Por në rastin tim, e gjitha filloi me ereksion të dobët. Asnjëherë nuk dyshoja se vinte prej parazitëve por pasi mora Detoxic gjithçka u kthye në normalitet dhe frymëmarrja ka erë të mirë. Tani për kujdes, e marr përsëri çdo 3 muaj.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  2 ● 11.10.2021
 • MariaPara se ta porosisja, i pashë përbërësit me kujdes dhe vura re se ata janë vetëm natyralë, të përshtatshëm për ata që janë të ndjeshëm ndaj ilaçeve. Kjo është shumë e rëndësishme për mua duke qenë se vuaj nga alergjitë! Nuk mund të marr ilaçe të tjera për shkak të përbërësve. Si rezultat, gjakrrjedhja në vaginë u ndërpre si asnjëherë më parë. Jam pak e frikësuar sepse numri i parazitëve po më mbyste. Tani jam krejtësisht e shëndetshme.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  1 ● 12.10.2021
 • DavidE kam porositur nga kjo lidhje Mbërriti tri ditë më vonë dhe pa asnjë problem. Unë e mora menjëherë dhe jam tepër i shëndetshëm.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  3 ● 14.10.2021
Share:

Wednesday, October 13, 2021

Llojet e ushqimeve per te mbajtur ne kontroll tensionin

Frutat E Pyllit

Frutat e pyllit janë të pasura me përbërës natyralë që lehtësojnë punën e enëve të gjakut.

Këto përbërës i zgjerojnë ato dhe qarkullimi i gjakut është më i lehtë.

Kosi

Kosi me pak yndyrë ofron shumë kalçium për organizmin.

Ai qetëson enët e gjakut dhe i qetëson ato kur nevojitet.

Peshku

Salmoni, sardelet dhe skumbria janë të pasura me acide yndyrore omega-3,

Këto acide përmirësojnë shëndetin e zemrës dhe ulin tensionin e gjakut.

FaratFarat e linit, të kungullit apo lulediellit mund të përfshihen në sallata, kos apo tërshërë.

Ato janë shumë të mira për tensionin e gjakut sepse përmbajnë magnez.

Tërshëra

Ky drith është i pasur me fibër që mban tensionin e gjakut nën kontroll.

Për më tepër, tërshëra rekomandohet edhe kundër mbipeshës.

Panxhari

Pirja e dy gotave me lëng panxhari dhe molle e ul tensionin sistolik të gjakut në pak orë.

Panxhari dhe gjethet e tij janë shumë të pasur me kalium, një mineral  i dobishëm për zemrën.

Hudhra

Përbërësit natyralë të hudhrës zgjerojnë enët e gjakut dhe e ndihmojnë zemrën të kryejë detyrën e saj.

Hudhra është shumë e mirë për uljen e tensionit të gjakut.

Fistikët

Këto arrorë janë plot me yndyrna të shëndetshme që i bëjnë mirë zemrës.

Fistikët janë shumë efikasë në uljen e tensionit të gjakut.

Shega

Lëngu  i shegës është i pasur me fibër dhe shumë minerale që mbajnë nën fre tensionin e gjakut.

Ky frut i bën shumë mirë zemrës por edhe sistemit tretës.

Vaji I Ullirit

Ky vaj është plot e për plot me antioksidantë që ruajnë elasticitetin e enëve të gjakut.

Përdorimi i përditshëm i vajit të ullirit është një zgjedhje e mençur në dobi të shëndetit.

Legumet

Qiqrat, thjerëzat, fasulet ndihmojnë në uljen e tensionit të gjakut.

Për më tepër, ato janë të pasura me fibër dhe shmangin sëmundjet koronare.

Çokollata E Zezë

Çokollata e zezë përmban antioksidantë që zgjerojnë enët e gjakut.

Në këtë mënyrë ato ulin tensionin e gjakut.

Masa Shtesë Kundër Tensionit Të Gjakut

Përpos regjimit të shëndetshëm, njeriu duhet të humbasë në peshë, të kryejë aktivitet fizik dhe të marrë medikamentet që rekomandohen nga mjeku.

Share:

Tuesday, October 12, 2021

Si te rrisni fuqine tuaj mashkullore

 

Burri im tani ka një ereksion të mrekullueshëm. Kështu, ne nuk zgjasim më vetëm tre minuta në mardhënie. Në vend të kësaj, tani zakonisht zgjatim dy orë.


Përshëndetje! Ndoshta e mbani mend që unë ankohesha për burrin tim rreth 6 muaj më parë.  Mardhenia nuk na kënaqte fare sa nuk mund të arrinim 'majën'? Edhe kur përdor gojën time, penisi nuk tregonte ndonjë shenjë ereksioni, ose ereksioni nuk zgjat shumë, vetëm 1-3 minuta më së shumti!

Kur shikoj videot e te tjereve - e kuptoj që të gjithë djemtë kanë një organ të fortë, i cili është gjithmonë gati 'të bëjë punën e vet'.

Kam marrë këshillën tuaj, burri im përdori të gjitha mjetet: mijëra ilaçe të tjera të mosfunksionimit erektil si dhe ushtrimin e yogës për të ndihmuar në rritjen e ndjenjave të seksit. Por të gjitha ishin më kot dhe me shume efekte anesore!

Më në fund, vendosa të jetoja me të dhe mora merita për faktorët gjenetikë dhe funksionet e trupit të secilit person! Unë pranova faktin që situata ishte shkaktuar nga faktorë gjenetikë dhe pashë që burri im humbi të gjithë besimin kur diskutuam për këto probleme të ndjeshme. Kështu, as unë nuk kisha ndonjë dëshirë për te kryer mardhenie me burrin tim pasi gjithmonë i parashikoja rezultatet katastrofike pas marrdhenies kur nuk mund të ndihesha e kënaqur, dhe burri im ndihej i dëshpëruar. Ose me duhej te shtiresha por edhe ai vet e kuptonte qe nuk me kenaqte.

Pastaj ndodhi surpriza...

Kaloi gjysma e një viti dhe aksidentalisht pashë një intervistë të një ylli të pornografisë Donald në një shfaqje televizive të quajtur “Bisedo me ty” (Ndoshta edhe ju e dini për këtë shfaqje) në një revistë të njohur. Ai ndau përvojat e tij në mënyrë që çdo burrë të mund të bënte mardhenie siç dëshironte, për sa kohë që organi i tij mund të ngrehej sipas pritshmërisë dhe të përfundojë me orgazmë të fortë. Kjo ishte ajo për të cilën përpiqesha gjithmonë.

Sipas përvojës së tij, për ta bërë këtë, njeriut do t'i duhej një produkt i quajtur MaralGel. Kur përdorni produktin, trupi do të lehtësojë procesin e prodhimit të hormoneve seksuale shumë herë më shumë. Kështu, cilësia e seksit do të rritet, ereksioni do të jetë më i fortë dhe dëshira seksuale do të rritet. Edhe një gjë, kur përdoret rregullisht, do të ndihmojë në rritjen e madhësisë së penisit tuaj.

Donald inkurajoi një person të përdorte MaralGEL. Ai tha se e dinte që funksiononte vërtet - të tjerat ishin produkte false.

Pas leximit të artikullit, unë e porosita produktin menjëherë duke hyrë në linkun e dhënë. Kishte vetëm një kompani në Shqipëri që ishte e certifikuar për të shitur produktin. Kjo është faqja e tyre në internet.

Paketimi mbërriti disa ditë pasi bëra porosinë dhe e pagova vetëm kur marr mallin - Gjithçka është e sigurt.

Si ishte rezultati?

Unë hapa produktin, lexova udhëzimet dhe i thashë burrit tim që ta përdorte atë. Në ditën e dytë të përdorimit, penisi i tij ishte aq i gatshëm për aksion me madhësinë e tij mbresëlënëse brenda pantallonave.

Ai nuk u ndal së më shtypuri: kemi bërë mardhenie për me shume se 1 orë. Organi i tij ishte aq i fortë si HEKUR gjatë gjithë marrëdhënies seksuale! Kur arritëm orgazmën, o zot… BËRTITËM TË DY DHE DUKEJ SIKUR SHTËPIA PO DRIDHEJ, ISHTE FANTASTIKE!!! Unë kurrë nuk kam përjetuar një ndjenjë kaq të mrekullueshme si ajo gjatë gjithë jetës sime! Sigurisht, shpresoja që produkti të funksiononte. Por nuk mendoja se ishte kaq mahnitëse. TEPËR i fuqishëm...

Por ishte e vërteta, nuk mund të besoja se ky produkt mund të ndikonte kaq shumë në trup. Përveç kësaj, produkti mund të jetë i dobishëm edhe në rritjen e madhësisë së organit, sepse ereksioni më i fuqishëm çon në më shumë shtrirje të muskujve të organit - dhe unë do ta shoh nëse organi i burrit tim do të bëhet më i gjatë në javët e ardhshme. Çmimi i produktit është i barabartë me një darke ne restorant. Ju mund ta gjykoni vetë çmimin e produktit, por nëse ai mund të ndryshojë jetën tuaj për mirë, pse jo? Mos hezitoni të shpenzoni para për gjëra të mira.

Prandaj, ju rekomandova të provoni këtë produkt special! Nëse dikush e ka përdorur më parë - ju lutemi ndani përvojën tuaj.

Vini re!

Prodhuesi e shet MARALGEL për 9000 ALL, me transportin falas por tani ju keni një mundësi për të porositur këtë produkt me një çmim të zbritur 50% e cila vlen deri ne perfundim te 200 copeve qe jane gjendje. Porosit me poshte me cmimin special 4500 LEKE perpara se sasia te perfundoje. Vendosni emrin dhe numrin e telefonit te hapsira me poshte;
Komente:

Bledar Hysa

Shumë faleminderit. Më premtuan që për 2 ditë më së shumti do të më duhet të shkoj ta marr te posta.

Denis Hatellari

 Për një vit nuk kam qenë i aftë ta bëj por nuk dua të ndaloj. Vërtet shpresoj që “Maral Gel” të më ndihmojë. Nuk mund të përdor barna te tjera për shkak se kam probleme me zemrën, e kam keq.

Rexhep Tufa

Jua konfirmoj me bindjen më të plotë. Maral Gel është një produkt i shkëlqyer. Jam 54 vjeç. Nuk kam patur pothuajse fare potencë së fundmi. Shumë rrallë. Kam provuar shumë gjerat që tmv kthehej mbrapsht. Barna të vjetra, pilula, kam shkuar tek urologu plot here. Ky ilaç është e vetmja gjë që më ka ndihmuar. Një here në javë, tani mardhenia është stabël. Plus, shëndeti im është përmirësuar gjithëashtu, pasi testosteroni është shumë i nevojshëm në trupin e një mashkulli.

Jurgen Xhepa

Ndjej se jam rinuar pas ciklit të trajtimit me Maral Gel.

Vasil Sharri

E kam porositur. Akoma ka dhe disa për të porositur. Dërgesa me postë të zakonshme. Nuk kisha porositur asnjëherë ndonjë gjë më përpara në internet por ishte shumë e thjeshtë. Vetëm lër numrin tend të telefonit dhe këshilltari do tju marrë në telefon dhe tju pyesë për adresën ku do të dërgohet pakoja.

Sandër Lluka

Kam lexuar detajet për Maral Gel. I impresionuar! Do të marr pjesë. Për burrat e dalë në pension ky është një ilaç shumë i nevojshëm. Testosteroni është një mbrojtje nag plakja.

Zamira Deçani

Komshiu im është 65 vjeç dhe kryen marëdhënie seksuale gjatë gjithë kohës. E Pashë këtë paketim kur isha në shtëpinë e tij.

Xhevit Bala

Edhe unë kam fituar.

Ferdinand Kuçova

Është me të vërtetë fantastike … kam vetëm një javë që e marr dhe seksualisht, ndihem 10 vite më i ri. Ai ilaci blu ne farmaci është shumë i dëmshm per zemren. Jua rekomandot këtë krem të gjthëve asnje efekt anesor per zemren tuaj.

Altin Bushati

Unë jam 61 vjeç dhe më përpara nuk kam patur potencë për 5 vite me rradhë. Shkova tek një urolog (për një problem tjetër) dhe përveç të tjerave mv sygjeroi të filloja një cikël trajtimi me Maral Gel për të patur një përmirësim të përgjithshëm shëndetësor. Pas trajtimit, ndjeja një dëshirë të fortë seksuale. Tani jo shpesh, por potenca shfaqet. Nganjëherë kryej marëdhënie, kam filluar të ndihem më mire.

Pirro Hoxha

Dje e mora nga zyra postare. Me të vërtetë e mora shumë lirë bashkë me uljen.

Dhimitër Puli

I thashë mirëupafshim mosfunksionimit erektil vetëm pas 3 javësh. Ja kam rekomanduar të gjithëve. E vetmja kurë që vërtet të ndihmon. Une jam 59 vjeç.

Ramadan Toptani

Kam fituar. Këshillëtarja tha se kishin ngelur vetëm 200 pako dhe po mabrojnë shpejt.

POROSIT TANI
Plotese te dhenat me poshte

Share:

Shqiperia JO Duhanit