Monday, October 18, 2021

Ja cfare duhet te beni nese vuani nga parazitet

  Unë gati sa nuk e humba bashkëshortin tim për shkak të sëmundjes infektive të rrezikshme: 80% e popullsisë Shqiptare është infektuar nga paraziti pa e ditur atë! Kjo mund t’i ndodhë kujtdo.


Përshëndetje të gjithëve

E keni parasysh ndjenjën e fajit kur sheh personin e dashur që ndjehet keq, por nuk mund ta ndihmosh, por vetëm e sheh teksa vuan? Unë e kam përjetuar atë dhe dua t'ju tregoj për vuajtjet që i kanë ndodhur familjes time, në mënyrë që ju mos e përsërisni gabimin tim.

Unë dhe Gjoni jetojmë së bashku që prej 27 vjetësh, dhe gjatë asaj kohe nuk jemi grinder asnjëherë. Shokët tanë akoma na quajnë "të sapo-martuarit". Kemi shumë plane përpara. Dhe thonim se asgjë nuk mund të ndodhë.

E gjitha filloi kur burri im filloi të ankohej për erën e keqe të gojës. Unë kam qenë mjeke, kështu që shkuam për të kontrolluar dhëmbët dhe stomakun dhe nuk zbuluam ndonjë simptomë sëmundjeje.

Por pastaj, filluan të shfaqen simptoma të tjera shqetësuese.

Bashkëshorti im filloi të nxirrte gazra, dhe përveç kësaj, ai nuk hante mirë dhe ishte shumë i dobët.

Ai filloi të ankohej për shqetvsime në zemër, mëlçi dhe pankreas. Ne shkuam tek një elektrokardiogram dhe bëmë analizat e gjakut, por as rezultatet e analizave dhe as makineria nuk treguan gjë.

Përveç kësaj, edhe jeta jonë intime nuk ka funksionuar mirë. Një ditë, ai më tha se kishte probleme me ereksionin. Nga një njeri i fortë dhe energjik, ai papritmas u shndërrua në një shpirtkeq, gjithmonë e më shumë i sforcuar si tela dhe humbi interesin për jetën..

Me të mbërritur në spital, mjeku dha një diagnozë të tmerrshme - një infeksion parazitar. Rreth 70% e trupit të bashkëshortit tim është pushtuar nga parazitët, kudo. Nuk mund ta kuptoja plotësisht arsyen e kësaj sepse shtëpia ime ka qenë gjithmonë e pastër, ka letra dezinfektuese dhe ushqimi gatuhet me kujdes e pastrohet. Asnjëherë nuk mund e mendoja se këto simptoma ishin shenja të infeksionit parazitar.


Vazhdova të mendoja, SI MUND TË NDODHË KJO? Kështu që, mora analizat e bashkëshortit tim dhe i shkrova një letër Qendrës së Kërkimeve Parazitare. Ata më dërguan një përgjigje tronditëse:


80,000 njerëz në Shqipëri vdesin çdo vit pa e kuptuar se shkaku i vdekjes së tyre janë parazitët. Vrasësit e padukshëm janë kudo, në peshk, perime, fruta që njerëzit blejnë në supermarkete ose tregje.

Organizmat fatale hyjnë në trup përmes ushqimeve të tilla si peshku, perimet, mishi dhe frutat që ne blejmë në supermarket.

Fillova të gjej një zgjidhje. Unë pothuajse u çmenda sepse nuk mund ta shikoja personin që e doja tek vuante para syve të mi. Unë pothuajse nuk flija fare dhe lexova dhjetëra libra e madje kërkova këshilla nga kolegët. Ne provuam dhjetëra ilaçe por asgjë të dobishme dhe mjeku nuk mund të bënte asgjë. Gjendja e tij u përkeqësua. Isha e padobishme dhe fajësoja veten që nuk munda ta shpëtoja.

Kur mendova se gjithçka ishte e kotë, gjeta diçka në internet - Detoxic.

Afro 250,000 njerëz të infektuar janë trajtuar me këtë produkt dhe brenda dy ditësh ata larguan gati 300 parazitë të ndryshëm nga trupi.

Sondazhi: Si i hoqët parazitët:

Mjekime 23%
Detoxic 67%
Ende në kërkim të një metode 10%

Në fillim, dyshoja shumë por gjendja e burrit tim nuk po përmirësohej, kështu që vendosa të veproja. Produkti mbërriti brenda një dite.

Në mëngjes e përdora dhe pasdite gjendja ishte shumë më mirë. Në fillim, ai filloi të hante më mirë, pa erë të keqe nga goja, dhe pastaj paraziti pothuajse u zhduk Ndjehem e lehtësuar sepse Detoxic jep vërtetë efekt dhe nuk mund ta shpreh me fjalë.

Pas një dite, mëlçia dhe zorrët u rikuperuan në masën 65% dhe veshkat e rrahjet e zemrës tashmë funksionojnë normalisht. Pas 3 ditësh, burri im më tha që kur kishte qenë vetëm në dhomë kishte pasur ereksion. Përbërësit natyrorë që gjenden në Detoxic (Absinthi Herba, Origani Herba, Thymi Vulgari Herba, Mentha Folium, Anis Fructus) janë nxisin rigjenerimin e indeve, kështu që trajtimi është më i shpejtë.

Pas 5 ditësh, burri im bëri analizat përsëri. Nuk ka shenja parazitësh në trup. Detoxic ka shpëlarë të gjitha vezët dhe objektet e tjera që dëmtojnë trupin brenda disa orësh. Falë efektit të akumulimit, Detoxic forcon sistemin imunitar dhe mbron qelizat nga parazitët. Kjo ndihmon për të shmangur mundësinë e infektimit përsëri për periudha të gjata kohe. Një javë më vonë, burri im u shërua plotësisht.

Më vonë, e kuptoj pse nuk mund ta gjeja Detoxic në drejtorinë e farmacive dhe farmaci. Arsyeja ishte se ky produkt është i ri dhe tejet efektiv (ne e provuam), por nuk reklamohet gjerësisht nga frika e rritjes së çmimeve dhe falsifikimeve. Prandaj, produkti mund të blihet vetëm në vendin e prodhuesit.

Mos e bëni gabimin që bëra unë! Nëse do t’i kisha kushtuar vëmendje këtyre simptomave në dukje të padëmshme që në fazë të hershme (ngulfatje, erë e keqe në gojë, ereksion i dobët) burri im nuk do të bëhej aq keq.

Detoxic trajton menjëherë që në faze të hershme simptomat e infeksionit të parazitit dhe heq mundësinë e shfaqjes së tyre, Pra, nëse pasi të keni lexuar historinë time, zbuloni madje edhe një simptomë (!) JU LUTEMI FILLONI TRAJTIMIN TUAJ TANI!

Ju lutemi mbroni veten dhe të dashurit tuaj, porosisni Detoxic sapo të shfaqen simptomat e para dhe mos prisni sa të përkeqësohet situata. • EmiljaPërshëndetje, historia juaj më preku aq shumë sa qava gjatë leximit. Jam kaq e lumtur që gjetët zgjidhjen dhe e shpëtuat atë që doni! Faleminderit që na treguat për këtë produkt. Kam porositur Detoxic me lidhjen tuaj, sepse kam një simptomë, ndërsa burri im ka disa simptoma. Po të mos kisha lexuar këtë, nuk do t’i kisha vërejtur gjëra të tilla.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  3 ● 05.10.2021
 • EduardKam lexuar shumë për të. Në fillim, dyshoja dhe pastaj vendosa ta provoj - parazitët me të vërtetë u zhdukën ngadalë, u çudita nga u shfaqën kaq shumë në trupin tim.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  2 ● 06.10.2021
 • KleaPasi lexova historinë tuaj, më zuri paniku. Edhe unë u gjenda pothuajse në të njëjtën situatë. Merrni Detoxic. Porosite këtu.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  1 ● 07.10.2021
 • AnaNë të vërtetë: nëse keni vetëm një simptomë në artikull, ai është padyshim infeksion parazitar! Unë gjithashtu fillova me erë të keqe dhe gjakrrjedhje në vaginë. Pastaj, mëlçia filloi të më nervozonte. Ndonjëherë ndiej dhimbje në të dy anët, por mendoj se vjen për shkak të punës së tepërt. Marr Detoxic dhe ndihem më mirë sepse parazitët janë shkatërruar. Kanë kaluar dy muaj dhe unë akoma ndihem shumë mirë! Të gjithë duhet ta provojnë!
  Pëlqej ● Përgjigje ●  4 ● 08.10.2021
 • Fridaoh zot, sa e frikshme! A mund të ndodhë kjo gjë?
  Pëlqej ● Përgjigje ●  5 ● 09.10.2021
 • MiaE gjithë familja ime merr Detoxic - Nuk kam më erë të keqe. Burrit tim nuk i dhemb më mëlçia, fëmijët flejnë më mirë dhe nuk u ecin më hundët apo skuqje prej kruajtjes. Asnjëherë nuk e denim se ku dhe si mund ta merrnim.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  3 ● 10.10.2021
 • MishelE kam porositur. Por në rastin tim, e gjitha filloi me ereksion të dobët. Asnjëherë nuk dyshoja se vinte prej parazitëve por pasi mora Detoxic gjithçka u kthye në normalitet dhe frymëmarrja ka erë të mirë. Tani për kujdes, e marr përsëri çdo 3 muaj.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  2 ● 11.10.2021
 • MariaPara se ta porosisja, i pashë përbërësit me kujdes dhe vura re se ata janë vetëm natyralë, të përshtatshëm për ata që janë të ndjeshëm ndaj ilaçeve. Kjo është shumë e rëndësishme për mua duke qenë se vuaj nga alergjitë! Nuk mund të marr ilaçe të tjera për shkak të përbërësve. Si rezultat, gjakrrjedhja në vaginë u ndërpre si asnjëherë më parë. Jam pak e frikësuar sepse numri i parazitëve po më mbyste. Tani jam krejtësisht e shëndetshme.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  1 ● 12.10.2021
 • DavidE kam porositur nga kjo lidhje Mbërriti tri ditë më vonë dhe pa asnjë problem. Unë e mora menjëherë dhe jam tepër i shëndetshëm.
  Pëlqej ● Përgjigje ●  3 ● 14.10.2021
Share:

Shqiperia JO Duhanit